Rendezvényeink gyerekeknek

Rendezvényeink ingyenesen látogathatók a nem könyvtári tagok számára is.

VIRTUÁLIS SZABADULÓSZOBÁK

Már öt virtuális könyvtáros szabadulószobánk is van!
Vár mindenkit szeretettel a Varázslatos Könyvtár, a Kalandok a 18. században, az Irány a GrundMeseország és a Kalandozások a történelemben és A villámtolvaj!
A feladatokat elsősorban nagyobb gyerekeknek állítottuk össze, a felnőttek is élvezhetik a feladatok megfejtését.

VIRTUÁLIS HARRY POTTER KLUB - Archívum

Korábbi bejegyzéseinket itt találjátok: VHPK - Archívum

2024. július - november
"CSALÁDI VETÉLKEDŐ - CSALÁDOK VETÉLKEDŐJE" 2024

A Karikó János Könyvtár 224-ben is meghirdeti "Családi vetélkedő - Családok vetélkedője" c. programját.
Mint a program címe is elárulja, nem kell a gyerekeknek egyedül versenyezniük, hanem az egész család együtt játszhat.
A szülők és nagyszülők is a csapatok tagjai lehetnek!
3-6 fős csapatok mérhetik össze tudásukat.
Együtt minden könnyebb!
A jelentkezéskor a csapatok kapnak néhány népszerű gyermekkönyvből álló könyvlistát, amit október végéig kell elolvasniuk.
Az ajánlott olvasmányok listáját 2024. július 15-től lehet megtekinteni a könyvtár honlapján és a Facebook-oldalán.

KÖNYVLISTA:
Mesék:
1.    TASI KATALIN: SZERINTEM EBBEN A HÁZBAN LAKIK EGY SZELLEM
2.    BÁLINT ÁGNES: LABDARÓZSA
3.    CSUKÁS ISTVÁN: A TÉLI TÜCSÖK MESÉI

Ifjúsági könyvek:
1.    NÓGRÁDI GÁBOR: GYEREKRABLÁS A PALÁNK UTCÁBAN (korábbi címe: Hecseki és a gyerekrablók)
2.    FIALA BORCSA: BŰNTÉNY A DUNÁN
3.    LAKATOS ISTVÁN: DOBOZVÁROS

A vetélkedő döntője 2024 novemberében lesz.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2024. augusztus 31
A jelentkezési lapokat megtalálják ITT.
A jelentkezési lapokat kérjük személyesen leadni a könyvtárban. Ha ez nem oldható meg, akkor kérjük írjanak egy e-mailt a könyvtár e-mail címére és mellékeljék a bescannelt jelentkezési lapot.

Aki mer, az nyer!
Mit is?
I. helyezett jutalma: 30 000 Ft értékű könyvutalvány
II. helyezett jutalma: 20 000 Ft értékű könyvutalvány
III. helyezett jutalma: 10 000 Ft értékű könyvutalvány

Várunk szeretettel minden kedves érdeklődőt!