Katalógus

Kedves Olvasó!

Könyvtárunk, a Karikó János Könyvtár a SZIRÉN Integrált Könyvtári Rendszert használja az elektronikus katalógusában.
Sajnos még csak kb. 27 000 kötet adatai vannak az elektronikus katalógusban, így nem teljes az interneten található katalógus- információ.
Ha nem talál egy könyvet a SZIRÉN KÖNYVKERESŐ link alatt , akkor telefonon vagy személyesen tud érdeklődni egy-egy könyv megléte felől.

Mivel ez egy konzorciumi honlap a közös címlapon találja a KÖZÖS KATALÓGUS linket. Ez egyszerre mutatja meg a három könyvtár
közös katalógusát. Ha arra kíváncsi, hogy mi található az egyes intézmények katalógusában, be kell lépni a saját oldalukra, ahol
a SZIRÉN KÖNYVKERESŐ link segít az eligazodásban. Fontos adatok az elsődleges szerző és a főcím, amit a keresőbe be kell írni.
Fontos még, hogy pontos cím és szerzői név szerepeljen, különben a keresés sikertelen lesz.

A MÁS KÖNYVTÁRAK LINKJEI alatt megtalálható azoknak a nagyobb könyvtáraknak a katalógusai, amelyeket ajánlunk egyes speciális
könyv beszerzésére, vagy esetleg informálódásra. Pontos cím és szerzőségi adatok birtokában könyvtárunk könyvtárközi kölcsönzésben
meg tudja kérni az adott könyvtár könyvét. A könyvtári szolgáltatás ingyenes, de az olvasónak kell fizetnie a postaköltség felét.
Kérheti a könyvet telefonon vagy Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ill. a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címen is.

Reméljük, hogy ezzel is tudjuk segíteni az információ és könyvhöz jutását kedves olvasóinknak.

Wekerle Sándor III. könyvtári állománygyarapítási pályázat